Ahoj třeťáčci.

Tento týden se budeme snažit povídat si s naším největším kamarádem - Ježíšem. Není to jen kamarád. Je to náš Bratr. To je víc. A není to jen Bratr, je to zároveň i náš Stvořitel, náš Otec, který nás nejvíc miluje a ví o nás úplně všechno.

Mluvíte s ním? Každé ráno si zkuste kleknout u postele, udělat pěkný kříž a říct: Ježíši, děkuji Ti, že jsi se mnou. Chci s Tebou být celý den. Chci Tě vidět ve všech lidech. Chci být dobrý.

Přečtěte si (nejlépe i s rodiči nebo s prarodiči) text v příloze a udělejte si v pracovním sešitě stranu 12 a 13. (Nálepku "Bůh" najdete uprostřed pracovního sešitu a další obrázky k vystřižení jsou na konci sešitu.) Na stranu třináct můžete nakreslit třeba sebe jak se modlíte před křížem.

               

 

Předchozí úkoly jsou zde ⇓

Pusťe si prosím nejnovější nedělní videokázání otce Romana Vlka k neděli Křtu Páně "S ním to otevřeš" a připomeňte si svůj křest. (Vašeho křestního kmotra nebo kmotru byste měli pozvat i na první svaté přijímání!) Každou neděli si můžete pustit videokázání, které trvá jen pět minut a vysvětlí vám, o čem se v kostele zrovna čte.

Když jste byli ve škole v Rackové, tak jsme začali vyplňovat pracovní sešit po stranu 7. Taky jsme si povídali příběhy o neposlušném klukovi Dominikovi a o Dobrém pastýři. Jsou to příběhy z prvního výukového videa "Příprava na první svaté přijímání".

Prosím vás , abyste si s rodiči pustili druhé a za pár dní třetí výukové video "Příprava na 1.svaté přijímání" z našich webových stránek a vypracovali pracovní listy, které naleznete k vytištění pod 2. i 3. videem.

V pracovním sešitě byste měli vypracovat strany 10 a 11 - desatero Božích přikázání. Vzadu v pracovním sešitě najdete pod nadpisem "Katecheze 4" části desatera k vystřižení a nalepení.

Zkuste se naučit desatero Božích přikázání nazpaměť. Je to takový "návod k použití" pro člověka, abychom dobře žili a nepokazili se. Tak jako musíme správně používat každý přístroj, aby se nezničil.

Ve druhém pololetí si budeme povídat o každém přikázání zvlášť a ke každému přikázání si povíme příběh, abychom přikázáním rozuměli.

Přeji vám krásný nový rok. Ať máte každý den z něčeho radost. Ať máte oči a srdce otevřené i pro maličkosti.

Vaše katechetka Věra