Milí třeťáci,

těším se, až se zase uvidíme. Připravujete se na první přijetí Pána Ježíše a dostali jste krásné pracovní sešity, nenechte je jen doma ležet, ale vybarvujte si obrázky a dolepujte nálepky.

Pusťe si prosím nejnovější nedělní videokázání otce Romana Vlka k neděli Křtu Páně "S ním to otevřeš" a připomeňte si svůj křest. (Vašeho křestního kmotra nebo kmotru byste měli pozvat i na první svaté přijímání!) Každou neděli si můžete pustit videokázání, které trvá jen pět minut a vysvětlí vám, o čem se v kostele zrovna čte.

Když jste byli ve škole v Rackové, tak jsme začali vyplňovat pracovní sešit po stranu 7. Taky jsme si povídali příběhy o neposlušném klukovi Dominikovi a o Dobrém pastýři. Jsou to příběhy z prvního výukového videa "Příprava na první svaté přijímání".

Prosím vás , abyste si s rodiči pustili druhé a za pár dní třetí výukové video "Příprava na 1.svaté přijímání" z odkazu na našich stránkách a vypracovali pracovní listy, které naleznete k vytištění pod 2. i 3. videem. (kliknete na BLOG a pak NÁBOŽENSTVÍ)

V pracovním sešitě byste měli vypracovat strany 10 a 11 - desatero Božích přikázání. Vzadu v pracovním sešitě najdete pod nadpisem "Katecheze 4" části desatera k vystřižení a nalepení.

Zkuste se naučit desatero Božích přikázání nazpaměť. Je to takový "návod k použití" pro člověka, abychom dobře žili a nepokazili se. Tak jako musíme správně používat každý přístroj, aby se nezničil.

Ve druhém pololetí si budeme povídat o každém přikázání zvlášť a ke každému přikázání si povíme příběh, abychom přikázáním rozuměli.

Přeji vám krásný nový rok. Ať máte každý den z něčeho radost. Ať máte oči a srdce otevřené i pro maličkosti.

Vaše katechetka Věra