Lidstvo dostalo přesně takovou chorobu, jakou potřebovalo ..

Přestávali jsme si vážit zdraví a proto jsme dostali takovou chorobu, abychom si uvědomili , že na něm úplne nejvíc záleží.

Přestávali jsme si vážit přírody a proto jsme dostali takovou chorobu, aby byl pobyt v ní pro nás tak vzácny.

Přestali jsme umět fungovat v rodinách a proto nás tato choroba zavřela do našich domovů , abychom se jako rodina opět naučili fungovat.

Přestávali jsme si vážit starých a nemocných a proto jsme dostali tuhle chorobu, abychom si připomněli, jak jsou zranitelní.

Přestávali jsme si vážit zdravotníků a lekárniků, a proto jsme dostali tuhle chorobu, abychom zjistili , jak jsou nepostrádatelní.

Přestávali jsme mít úctu vůči učitelům a proto nám tato choroba zavřela školy, aby si to rodiče mohli sami vyzkoušet 

Mysleli jsme, že si můžeme koupit všechno, být kdekoli a s kýmkoli chceme a proto jsme dostali takovou chorobu, abychom si uvědomili , že to všechno neni  samozřejmost .

Náš volný čas jsme trávili v nákupních centrech,  proto nám je tato choroba zavřela , abychom pochopili, že štěstí si nemůžeme koupit.

Zaměřovali jsme hodně pozornosti na náš vzhled a porovnávali se, proto nám tato choroba zakryla tváře , abychom pochopili, že tam netkví naše krása.

Mysleli jsme si, že jsme páni na téhle zemi a proto jsme dostali tuto chorobu, aby nás něco miniaturní co ani není vidět dokázalo skrotit, dát nám příručku a trochu pokory.

 

Tato choroba nám hodně bere, ale zároveň nám dává možnost se toho tak strašně moc naučit  a pochopit co je v životě nejdůležitější.

Dostali jsme chorobu ušitou na míru.. Asi jsme ji jako lidstvo opravdu potřebovali..