SETKÁNÍ VŠECH RODIČŮ I DĚTÍ, KTERÉ PŮJDOU V ŽERANOVICÍCH K 1.SV. PŘIJÍMÁNÍ BUDE PROBÍHAT V NÁSLEDUJÍCÍCH TERMÍNECH V 16 HOD. V KOSTELE SV. VAVŘINCE V ŽERANOVICÍCH.

3.10. setkání rodičů na faře

Na prvním setkání rodičů na faře představily katechetky a otec Radek jak bude probíhat celoroční příprava. Rodiče čeká zejména příprava doma s dětmi - setkávat se nad Písmem svatým a při modlitbě v rodině, a také navštěvovat nedělní bohoslužby. Rodiče budou pravidelně dostávat i dopisy pro inspiraci jak prohloubit rodinný náboženský život. V náboženství a při setkáváních rodičů a dětí v kostele budou probíhat názorné katecheze dle didaktické metodiky "Dnes budu tvým hostem". V první části přípravy si děti uvědomí dar svého křtu a poté se budou postupně seznamovat s biblickými příběhy to tom, jak Pán Ježíš uzdravoval lidem oči, uši, ruce, ústa, nohy, srdce... a děti by si měly při tom uvědomovat, v jakých situacích se také chovají jako "nemocní" neboli hříšní, a potřebují od Pána Ježíše také uzdravení.

V době postní bude čekat děti první svatá zpověď s následným obědem na zámečku dle biblického podobenství o marnotratném synu.

Domluvili jsme se, že datum prvního svatého přijímání po určitých úpravách bude 28.5. 2023

7.11. setkání rodičů a dětí

*   foto :  1   2   3   4   5   6   7   8   9  10  11  12  13