Světový den Dětí v Římě

Papež vyhlásil první světový den Dětí v Římě na 25.- 26.5. 2o24

Poselství papeže ke světovému dni

1-svetovy_den_deti

+!
Milí spolubratři a spolusestry,
papež František vyhlásil Světový den dětí, který se uskuteční v Římě 25.-26. května a celosvětově na diecézní úrovni. V březnových aktech jsme obdrželi poselství k této události.
Asi málokdo z nás se chystáme s dětmi z farností do Říma a na diecézní úrovni nevím, zda se něco chystá, proto náš projekt Vlčí doupě chce podpořit Světový den dětí duchovní přípravou.
V návaznosti na probíhající Rok modlitby vytvoříme modlitební síť s názvem Děti za děti, která spojí děti a celé rodiny v modlitbě za plody Světového dne dětí.
Duchovní příprava bude formou novény, která začne 16. května. Na každý den chystáme video o jednom z dětských světců. V každém videu se (nejen) s dětmi také společně pomodlíme modlitbu.
Pro farnosti vám nabízíme kartičky s modlitbou a informací o Světovém dni dětí. Napište, prosím, na tento email o kolik kusů kartiček byste měli zájem a to do 8. dubna. Kartičky budou za dobrovolný příspěvek.
Za celý tým Vlčí doupě
O. Roman Vlk

Milí bratři kněží a jáhni,

V návaznosti na probíhající Rok modlitby vytvoříme ve Vlčím doupěti modlitební síť s názvem „Děti za děti“, která bude formou novény a začne 16. května. Na každý den novény bude video o jednom z dětských světců. V každém videu se (nejen) s dětmi také společně pomodlíme modlitbu. Úvodní video s informacemi je dostupné zde: https://youtu.be/TvLwKVeRtbc

Pro farnosti vám v příloze posílám k vytištění kartičky s modlitbou a plakát o této modlitební iniciativě. Vytištěné kartičky si můžete také objednat prostřednictvím našeho eshopu: https://vlcidoupe.cz/product/karticka-svetovy-den-deti (v eshopu jsou mimo jiné praktické a velmi pěkně graficky zpracované brožurky pro přípravu na svátost smíření).

Za celý tým Vlčí doupě
O. Roman Vlk

svetovy_den_deti_-_modlitebni_karticka_1

Otče náš,
Ty jsi nejvýš svatý, dobrý a dokonalý.
Děkujeme Ti, že jsi nás stvořil,
že jsme všichni Tvými dětmi.
Děkujeme Ti, že jsi poslal
svého Syna Ježíše, který nám ukázal,
jak nás nekonečně miluješ,
a že s každým z nás máš svůj dobrý plán.
Děkujeme Ti, že i když občas upadneme,
Ty nás opět pozvedáš a objímáš.
Prosíme tě za nás, za děti:
abychom se každý den
radovaly z Tvé lásky,
důvěřovaly Ti v každé situaci,
naslouchaly Tvému slovu
a vždy podle něho jednaly.
Dávej nám všem svého Svatého Ducha,
abychom poznaly,
že tím největším pokladem v našem životě
je pravé přátelství s Tebou. Amen